Serie A

Mourinho isi invinge fosta echipa din Serie A

Jose Mourinho a plecat cu toate cele trei puncte in urma duelului dintre Inter Milano si AS Roma castigat de capitolini, cu 2-1.

Inter a deschis scorul prin Dimarco in minutul 30, acesta scuturand plasa cu un sut imparabil.

Dupa doar noua minute Roma egala prin Dybala. Argentinianul venit in vara de la Juventus a punctat cu un sut la coltul scurt.

In partea secunda cei de la Inter au avut o bara la sutul turcului Calhanoglu dintr-o lovitura libera.

Cu un sfert de ora inaintea finalului partidei echipa lui Jose Mourinho, AS Roma, a dat lovitura pe Meazza din Milano.

Fundasul englez Smalling a marcat cu capul din centrarea lui Pellegrini si Roma a luat toate punctele puse in joc.

Pentru Roma este a treia victorie in ultimele cinci meciuri de campionat, trupa lui Mourinho alternand meciurile castigate cu cele pierdute.

Inter ajunge la a treia infrangere in ultimele patru partide in Serie A si la a doua infrangere consecutiva.

Napoli a invins Torino, cu 3-1, intr-un alt meci disputat sambata in etapa a 8-a din Serie A.

Echipa de langa Vezuviu se mentine prima in clasament, cu 20 de puncte, urmata de Atalanta (17) si Udinese (16), echipe cu un meci mai putin disputat.