Serie A

Milan nu-si revine nici dupa schimbarea antrenorului

Marco Giampaolo a fost sacrificat si inlocuit pe banca echipei AC Milan cu Stefano Pioli, insa pe teren si in rezultate nu se observa nicio diferenta.

La primul meci cu Pioli pe banca Milan a remizat, duminica seara, pe teren propriu cu Lecce, scor 2-2.

Fosta campioana a Europei a condus in doua randuri dupa reusitele lui Hakan Calhanoglu si Krzysztof Piatek, dar de fiecare data s-a vazut egalata.

Khouma Babacar a punctat pentru 1-1 dupa un penalty provocat de un hent stupid al lui Antonio Conti.

Venit de pe banca polonezul Piatek a facut 2-1 cu noua minute inaintea finalului si se parea ca Milan va bifa un succes la debutul lui Pioli.

N-a fost cazul, Lecce egaland printr-un super sut al lui Marco Calderoni in prelungirile partidei de pe San Siro.

Romario Benzar a fost doar rezerva la Lecce.

Stefano Pioli a implinit 54 de ani chiar in ziua debutului pe banca Milanului: "Am sperat la un cadou in aceasta seara de ziua mea. Am vazu cateva lucruri bune, echipa ar fi meritat sa castige, dar e doar vina noastra ca nu am facut-o".

Milan ocupa locul 12 in Serie A cu doar 10 puncte dupa opt etape. Lecce e la un punct deasupra zonei retrogradarii.