La Liga

Real Madrid revine de la 0-1 si castiga pe Mestalla cu Valencia

Echipa pregatita de Carlo Ancelotti a obtinut in extremis victoria, scor 2-1, prin doua goluri marcate pe final de meci.

“Liliecii” au deschis scorul, in minutul 65, prin Hugo Duro cu un sut din interiorul careului la coltul lung.

Vinicius Junior a restabilit egalitatea, in minutul 86, cu o reluare la coltul scurt din pasa lui Karim Benzema.

Doua minute mai tarziu rolurile s-au schimbat si, dupa o faza de atac pozitional, Vinicius a aruncat mingea in careul gazdelor si Benzema a punctat cu o lovitura de cap.

Real Madrid ramane pe primul loc in La Liga dupa acest succes si ajunge la 13 puncte.

Valencia coboara pe trei, ramanand la cota 10 puncte. Intre cele doua se afla Atletico Madrid, cu 11 puncte.