La Liga

Real Madrid pierde puncte acasa cu Valladolid

Intr-un meci din etapa secunda a campionatului spaniol La Liga, Real Madrid a fost tinuta in sah pe teren propriu de Real Valladolid.

Un meci care s-a incheiat 1-1, dupa doua goluri marcate dupa minutul 80.

Real Madrid a deschis scorul printr-o executie spectaculoasa din partea lui Benzema in minutul 82.

Doar sase minute s-au bucurat gazdele de avantaj, formatia vizitatoare egaland prin Guardiola.

Dupa ce debutasera in noul sezon cu 3-1 impotriva celor de la Celta Vigo, pentru Real Madrid vine destul de repede si primul pas gresit al sezonului.

La Real Madrid au evoluat din nou impreuna Gareth Bale si James Rodriguez, insa Zinedine Zidane a fost lipsit de aportul lui Eden Hazard, accidentat.

Luka Jovic a intrat in partea secunda si a avut o bara in partea secunda, dupa ce Real Madrid a dominat autoritar jocul in prima parte fara sa inscrie din cele nu mai putin de 14 suturi spre poarta.