La Liga

Real Madrid a zdrobit-o pe Deportivo: scor 8-2

Rezultat uluitor in Primera Division unde Real Madrid s-a impus cu 8-2 in fata formatiei Deportivo La Coruna, iar trei dintre goluri au fost marcate de Cristiano Ronaldo.

La pauza madrilenii conduceu deja cu 3-0 dupa reusitele lui Ronaldo (20) si James Rodriguez.

Bosniacul Medunjanin a redus din diferenta dintr-o lovitura de pedeapsa in minutul 51, dar Real a inscris de alte trei ori intr-un interval de 12 minute.

Bale si-a trecut in cont o dubla, iar Ronaldo si-a completat hattrick-ul din pasa lui James Rodriguez.

Pentru Ronaldo a fost al 27-lea hattrick din cariera si al 20-lea marcata in Primera Division.

Gazdele au mai punctat o data prin Toche, insa ultimele minute l-au adus in prim plan pe Javier “Chicharito” Hernandez cu o dubla.