La Liga

Rat, eliminat in meciul cu Celta Vigo dupa ce a lovit un adversar. Risca o suspendare drastica

Fundasul Razvan Rat a fost eliminat cu rosu direct in repriza a doua a meciului dintre Rayo Vallecano si Celta Vigo dupa ce si-a lovit cu capul un adversar.

Incidentul pentru care internationalul roman a primit cartonasul rosu s-a petrecut in minutul 63, iar “victima” lui Rat a fost atacantul Charles Dias.

Acesta a suferit o fractura de sept nazal, iar pentru intrarea sa Rat risca cel putin trei etape de suspendare.

Chiar si in inferioritate numerica echipa lui Rat s-a impus cu 3-0 prin reusitele lui Rochina si Alberto Bueno (2).