La Liga

Infrangere monumentala pentru Real Madrid

Campiona Europei a primit al doilea dus rece al sezonului dupa pierderea Supercupei Spaniei.

In a doua etapa din Primera Division echipa pregatita de Carlo Ancelotti a avut parte de o deplasare de cosmar la San Sebastian, unde Real Sociedad a razbunat eliminarea din cupele europene cu un succes de proportii.

Fara Cristiano Ronaldo, accidentat, Real Madrid incepuse perfect meciul de pe Anoeta cu doua goluri in primele 11 minute reusite de Sergio Ramos si Gareth Bale.

Gazdele au revenit insa pana la pauza si au egalat dupa reusitele lui Inigo Martinez (35) si Zurutuza (41), pentru ca in partea secunda acelasi Zurutuza (65) si Vela (75) sa dea loviturile de gratie.

Intr-o alta partida din etapa a 2-a, FC Barcelona s-a impus la limita in deplasare cu Villarreal, scor 1-0, prin reusita lui Sandro din pasa lui Lionel Messi.

Barcelona este singura echipa cu punctaj maxim dupa doua etape.