La Liga

Costel Galca, umilit de Real Madrid si Cristiano Ronaldo. Un fost portar al Stelei a incasat 6 goluri

Echipa lui Costel Galca, Espanyol Barcelona, a pierdut duminica seara cu 6-0 in campionatul Spaniei, pe terenul lui Real Madrid.

Cristiano Ronaldo a reusit un hat-trick, in minutele 12, 45 si 82. Pentru Real deschisese scorul Benzema, in minutul 7. Jaime Rodriguez a mai marcat in minutul 16, iar ultimul gol al partidei a fost un autogol marcat de Oscar Duarte in minutul 87.

Sambata, inainte de meci, Galca spusese ca stie cum sa obtina un rezultat bun cu cei de la Real. Insa, practica l-a omorat.

Galca si-a asumat infrangerea si a declarat ca urmatoarea partida, cea cu Real Sociedad, va fi ca o finala pentru Espanyol.

"Imi asum aceasta infrangere. Insa trebuie sa ne ridicam. Poate meritam si noi un gol", a spus Galca dupa meci.

La Espanyol si-a facut debutul portarul Giedrius Arlauskis, fostul portar al Stelei, intr-un meci pe care nu-l va uita probabil toata viata.

Adus sub forma de imprumut de la Watford la recomandarea lui Galca, fostul portar al Stelei a avut o seara de cosmar.