La Liga

Barcelona pierde primul meci al sezonului dupa un carnaval de goluri

Sursă foto: twitter.com/levanteud

Deja campioana in Spania si fara Lionel Messi in echipa, FC Barcelona a suferit prima infrangere in La Liga pe terenulor celor de la Levante, duminica seara, in etapa a 37-a, penultima a sezonului.

Levante s-a impus in final cu 5-4, iar jucatorii echipei valenciene au incins o hora a bucuriei de parca ar fi obtinut un mare trofeu.

La un moment dat, in repriza secunda, Levante a avut un neverosimil 5-1 pe tabela, dupa care Barcelona a strans scorul revenind la un singur gol cu 20 de minute ramase pana la final.

Desi au avut la dispozitie suficient timp chiar si pentru a forta victoria, catalanii n-au mai reusit sa marcheze si au parasit terenul infranti.

Coutinho si-a trecut in cont un hattrick, primul la Barcelona, iar Luis Suarez a marcat si el de la punctul cu var.