La Liga

Atletico si Real Madrid raman in lupta pentru titlul din La Liga. Totul se decide in ultima etapa

Marile rivale din capitala Spaniei sunt despartite de doua puncte inaintea ultimei etape din La Liga.

Atletico Madrid a invins pe Osasuna, cu 2-1, dupa ce a marcat de doua ori in ultimele opt minute.

Uruguayanul Luis Suarez a inscris golul victoriei pentru Atletico in minutul 88.

Real Madrid s-a impus in deplasare cu Athletic Bilbao, scor 1-0, prin golul marcat de Nacho Fernandez, in minutul 68.

Barcelona a pierdut pe teren propriu cu Celta Vigo, 1-2, fiind in pericol de a rata podiumul la finalul sezonului.

In ultima etapa Atletico joaca in deplasare la Real Valladolid, o echipa care lupta pentru evitarea retrogradarii.

Real Madrid va primi vizita lui Villarreal, formatie care are nevoie de victorie pentru a ajunge in Europa League.