Premier League

Surpriza de proportii in Premier League. Ultima clasata castiga pe Old Trafford!

Odata cu primul loc pierdut cu o seara inainte, Manchester United si-a pierdut si inspiratia la finalizare in meciul cu lanterna rosie Sheffield United, formatie care a furnizat cea mai mare surpriza a sezonului din Premier League.

Cu doar cinci puncte obtinute in 19 meciuri, Sheffield United a plecat victorioasa din fieful lui Manchester United, impunandu-se cu un nesperat 2-1.

Ultima oara cand Sheffield United a castigat pe Old Trafford a fost in decembrie 1973!

Manchester United rateaza sansa revenirii pe primul loc in clasament si aceasta infrangere ar putea insemna inceputul sfarsitului pentru echipa lui Ole Gunnar Solskjaer in batalia pentru un titlu pe care nu l-a mai obtinut din epoca lui Sir Alex Ferguson.

Bryan a deschis scorul la jumatatea primei reprize dupa o faza fixa de la coltul terenului.

Gazdele au egalat in minutul 64 prin Maguire de asemenea dupa un corner.

Cu un sfert de ora inaintea finalului partidei cei de la Sheffield United au dat lovitura prin Burke cu un sut bara-gol din interiorul careului.