Premier League

Record in Premier League. 11 meciuri cu gol pentru Jamie Vardy de la revelatia Leicester

Atacantul Jamie Vardy a stabilit, sambata, un nou record in Premier League, dupa ce a marcat impotriva lui Manchester United in duelul primelor doua clasate inaintea acestei runde cu numarul 14.

Jamie Vardy a punctat cu nu sut la coltul lung in minutul 24 si a ajuns astfel la cota 14 reusite in acest sezon de senzatie pentru Leicester City.

Acesta este al 11-lea meci consecutiv in care Vardy inscrie si astfel jucatorul englez de 28 ani depaseste recordul olandezului Ruud van Nistelrooy, fost la Manchester United, cu zece meciuri consecutive cu gol marcat.

Manchester United a restabilit egalitatea prin germanul Bastian Schweinsteiger in urma unui corner in prelungirile primei reprize.

Leicester City-Manchester United s-a incheiat la egalitate, scor 1-1, rezultat de care a profitat Manchester City, echipa care a invins pe Southampton, cu 3-1, si a urcat pe primul loc in clasament.

Manchester City are 29 de puncte, fiind la egalitate cu Leicester, in timp ce Manchester United a coborat pe trei, cu 28 de puncte.