Premier League

Manchester United a calatorit zece minute cu avionul sa primeasca patru goluri

Formatia pregatita de Ole Gunnar Solskjaer a pierdut in deplasare cu Leicester City, scor 2-4, sambata, intr-un meci din etapa a 8-a a Premier League.

Un meci inceput perfect pentru echipa vizitatoare, Greenwood deschizand scorul cu un sut de la marginea careului, in minutul 19.

Avantajul lui United a fost anulat de "vulpi" prin Tielemans cu o executie eleganta la vinclu (min.31).

Spre finalul meciului s-au marcat trei goluri in patru minute.

Soyuncu a facut 2-1 pentru Leicester profitand de un balon respins in fata de catre portarul De Gea.

Manchester United a reactionat imediat si a egalat prin Rashford (min.82).

Cei de la Leicester au reluat jocul de la centru si din cateva pase au reusit sa marcheze pentru 3-2 prin Vardy cu un sut din interiorul careului.

De remarcat si inteligenta arbitrului care a lasat jocul sa continue dupa un fault al lui Wan-Bissaka in marginea terenului.

Daka a inchis tabela dupa o faza fixa, in minutul 90+1.

Cei de la Manchester United au devenit tinta ironiilor dupa acest meci la care au ajuns cu avionul dupa un zbor de doar zece minute.

Distanta dintre Manchester si Leicester este de 119 kilometri, iar managerul norvegian a optat pentru avion de teama unui blocaj pe autostrada.

Un rezultat in urma caruia Manchester United ajunge la cinci puncte de liderul Chelsea (19 puncte).

Leicester urca pe 11 in clasament, cu 11 puncte dupa doar a treia victorie a sezonului.