Premier League

Manchester City, pas urias spre titlul din Premier League

Echipa pregatita de Pep Guardiola a obtinut victoria in meciul cu a doua clasata Chelsea, scor 1-0 (0-0).

Unicul gol al meciului disputat, sambata, in etapa a 22-a din Premier League a fost marcat de belgianul Kevin De Bruyne, in minutul 70, dupa o faza de clasa mondiala.

Mingea a ajuns la De Bruyne dupa un triunghi de pase la centrul terenului, belgianul a avansat cu mingea la picior si a plasat mingea in stanga lui Kepa Arrizabalaga pentru 1-0, rezultat care a fost pastrat pana la final.

In prima repriza cea mai mare ocazie le-a apartinut tot “Cetatenilor” la sutul lui Jack Grealish care a trecut putin pe langa poarta londonezilor.

Manchester City isi majoreaza avansul din fruntea clasamentului la 16 puncte si lupta pentru titlul din Premier League pare transata inca din aceasta etapa a 22-a.