Premier League

Incredibila rasturnare de scor in defavoarea lui Manchester United

Cu toate vedetele de cinci stele in teren echipa Manchester United a pierdut uluitor pe terenul lui Leicester City, cu 5-3, dupa ce la un moment dat a avut 3-1 pe tabela.

Dupa primul sfert de ora United avea deja 2-0 pe tabela si totul mergea in favoarea trupei lui Luis Van Gaal prin golurile marcate de Van Persie si Di Maria.

Ulloa a redus rapid din diferenta si la cabine s-a intrat cu 2-1 in favoarea lui Manchester United.

Herrera a inscris pentru 3-1 imediat dupa pauza, dar eliminarea lui Blackett a destabilizat-o complet pe Manchester United.

Nugent, Cambiasso, Ulloa si Vardy au marcat pentru un 5-3 istoric al celor de la Leicester, doua dintre golurile gazdelor fiind inscrise din lovitura de la 11 metri.