Premier League

Egal cu numeroase ocazii intre Tottenham si Liverpool

Tottenham si Liverpool au deschis etapa din Premier League de la finalul acestei saptamani cu un rezultat de egalitate, scor 1-1.

Milner a deschis scorul din penalty pentru Liverpool cu putin inaintea pauzei, iar Rose avea sa egaleze in minutul 73 cu un sut din interiorul careului.

Partida a inceput in forta cu doua mari ocazii la ambele porti. Mai intai portarul gazdelor, Vorm, a blocat incredibil cu piciorul sutul lui Coutinho, pentru ca la faza imediat urmatore Mignolet sa blocheze o minge trimisa din lovitura libera.

Liverpool a fost echipa mai prezenta in joc si care a avut o bara la 1-0 prin Matip, iar apoi chiar si un gol anulat la o pozitie la limita semnalizata la Lallana, desi cel care marcase a fost Mane, jucator aflat intr-o pozitie perfect regulamentara.

Tottenham a restabilit in cele din urma egalitatea pe final de meci, dar in ultimele minute Liverpool putea da lovitura pe doua contre extrem de taioase. Oaspetii au solicitat chiar si un penalty la un presupus hent comis de fundasul Alderweireld, iar Lallana a fost blocat in extremis la o patrundere doi contra unu in careul advers.