Premier League

Chelsea ajunge la a 4-a infrangere in opt etape. Mourinho vorbeste singur

Chelsea pare intrata intr-un tunel al neputintei din care nici macar Jose Mourinho nu pare a avea solutii pentru iesire.

Campioana Angliei a pierdut, sambata seara, un nou meci in Premier League, fiind invinsa chiar pe teren propriu de Southampton, cu 3-1.

Willian a deschis scorul cu un sut superb din lovitura libera, reusind al patrulea sau gol in acest sezon din faza fixa (doua in Premier League si alte doua in Champions League).

A fost singurul moment in care Chelsea a stralucit, in rest echipa lui Mourinho aratand aceeasi lipsa de eficacitate prezenta de la inceputul sezonului.

“Sfintii” au egalat cu doua minute inaintea pauzei prin Steven Davis, pentru ca in partea secunda sa dea lovitura prin Sadio Mane si Graziano Pelle.

Pentru Chelsea este a patra infrangere in opt etape si echipa lui Mourinho ocupa locul 16 in clasamentul din Premier League, la patru puncte de primul loc retrogradabil.

Dupa ce a fost surprins vorbind singur pe banca dupa golul de 3-1 marcat de Pelle, Jose Mourinho a acuzat arbitrajul pentru infrangerea cu Southampton.

Impresia generala la Chelsea este ca Mourinho a pierdut vestiarul si ca nu se mai bucura de sprijinul jucatorilor, astfel ca o eventuala plecare pana in iarna n-ar trebui sa surprinda pe nimeni.