Ligue 1

Rennes pierde in campionat inaintea confruntarii cu CFR Cluj. Criza de rezultate la gruparea franceza!

Viitoarea adversara a celor de la CFR Cluj in grupele Europa League a fost invinsa, duminica, de o echipa aflata pe loc retrogradabil inaintea etapei din Franta.

Rennes a pierdut cu AS Monaco, scor 2-3, echipa monegasca fiind ultima in clasamentul din Ligue 1 inaintea meciului cu gruparea bretona.

Monaco deschisese scorul prin Wissam Ben Yedder, avantaj anulat de Rennes prin reusitele lui Faitout Maoussa si Adrien Hunou.

In minutul 56 cei de la Monaco au egalat prin Islam Slimani, victoria trupei lui Leonardo Jardim fiind adusa de acelasi Ben Yedder cu trei minute inaintea finalului.

Rennes isi prelungeste criza de rezultate la noua partide fara victorie in toate competitiile.

Sa speram ca va ajunge la zece meciuri fara victorie dupa confruntarea de joi seara cu CFR Cluj.