Liga 2

Rapid castiga la Timisoara cu doua goluri in ultimele minute

Echipa Rapid Bucuresti a revenit de la 0-1 si a castigat in extremis duelul cu ASU Politehnica Timisoara, in ultima partida a etapei a 3-a din Liga 2, faza playoff.

Banatenii au deschis scorul in minutul 29 prin Alin Ignea, jucator care a finalizat cu un sut din interiorul careului la coltul lung.

Faza a fost precedata de doua interventii gresite din partea giulestenilor. Goge a ratat un tackling in flancul stang, iar Dandea a dat pe langa minge la centrarea care a ajuns la Ignea.

Giulestenii au egalat in minutul 87 prin Adrian Balan, jucator care a transformat o lovitura de la 11 metri.

Apoi, in prelungiri, Rapid a dat lovitura si a castigat pe Bega in urma unui contraatac finalizat de Antonio Sefer.