Liga 2

Rapid castiga in prelungiri la Clinceni

Victorie importanta pentru Rapid in lupta de promovare in Liga 1 pe terenul desfundat de ploaie al celor de la FC Clinceni.

Programata initial sa inceapa la ora 17, partida dintre cele doua echipe a fost amanata cu o ora din cauza ploii torentiale si a terenului impracticabil.

In cele din urma, dupa eforturile sustinute ale organizatorilor, meciul a inceput si Rapid s-a impus cu 2-1.

Dupa o prima repriza fara goluri, gazdele au deschis scorul la sase minute dupa pauza prin Olariu, care a reluat din sase metri un balon respins in fata de portarul rapidist Draghia.

Doar 11 minute a durat avantajul gazdelor, Rapid egaland printr-un sut al lui Balin dintr-o lovitura libera de la mare distanta. Mingea a fost deviata propria poarta de goalkeeper-ul gazdelor, Nitu.

Meciul curgea spre un 1-1 cand Lung a marcat golul victoriei rapidiste in minutul 90 cu un sut din interiorul careului mic, dupa o pasa primita cu capul de la Martin.

In celelalte doua meciuri din playoff s-au inregistrat urmatoarele rezultate: CSMS Iasi-SC Bacau 1-1 si Unirea Slobozia-ACS Berceni 1-0.