Liga 2

Dunarea Calarasi revine de la 0-1 si invinge Rapidul dupa un meci cu cinci goluri

Echipa Dunarea Calarasi a castigat pe teren propriu cu Rapid Bucuresti, scor 3-2 (0-1), in ultimul meci al etapei a 7-a in playoff-ul din Liga 2.

Giulestenii au inceput cum nu se poate mai bine meciul de la Calarasi.

Rares Ilie a deschis scorul in primul minut.

Gazdele au intors rezultatul in debutul partii secunde cu doua goluri intr-un interval de doar trei minute.

Valentin Alexandru a egalat in minutul 48, pentru ca George Tudoran a adus avantaj pentru echipa lui Cristi Pustai.

Rapid a egalat in minutul 66 prin Bogdan Barbu.

Dunarea Calarasi a marcat golul victoriei prin Valentin Alexandru dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 73.

Giulestenii au ratat sansa de a trece pe primul loc in clasament, in timp ce Dunarea Calarasi revine in lupta pentru promovare.

Clasamentul din playoff-ul Ligii 2 cu trei etape inaintea finalului de sezon:

1. U Craiova 1948 (49 puncte)

2. Rapid (46 puncte)

3. CS Mioveni (43 puncte)

4. Dunarea Calarasi (42 puncte)

5. ASU Politehnica Timisoara (39 puncte)

6. Csikszereda M.Ciuc (37 puncte).

Primele doua promoveaza direct in Liga 2, in timp ce echipele de pe locurile 3-4 vor disputa o dubla mansa de baraj cu formatiile care incheie playout-ul din Liga 1 pe locurile 13-14.