Liga 2

CSA Steaua incepe cu stangul sezonul de Liga 2. Penalty ratat in minutul 90+2

“Militarii”au remizat pe teren propriu, in Ghencea, cu Metaloglobus, scor 1-1, in ultima partida a primei etape din noul sezon de Liga 1.

Stefan Bodisteanu a deschis scorul pentru CSA Steaua la ultima faza a primei reprize, cu un sut din interiorul careului la coltul lung.

O repriza dominata autoritar de jucatorii pregatiti de Daniel Oprita. Sase mari ocazii a ratat CSA Steaua in prima repriza, avand inclusiv o bara transversala.

Metaloglobus s-a vazut rareori in atac si la singura actiune cu adevarat periculoasa fostul stelist Neacsu a ratat intr-o situatie de unu la unu cu debutantul Dinca.

Partea secunda a fost mai echilibrata si cu mai putine ocazii de gol.

Rezultate complete din prima etapa a Ligii 2

Fostul rapidist Ovidiu Herea a restabilit egalitatea in Ghencea la cinci minute dupa pauza.

CSA Steaua a ratat o lovitura de la 11 metri in minutul 90+2 prin Chipirliu, jucator a carui executie a fost blocata de Gavrilas, fostul portar al celor de la Astra Giurgiu.