1
0
Viitorul

UTA - Viitorul 1-0 in primul meci din playout

Faza secunda a campionatului a debutat la Arad, vineri de la 17:30, cu meciul UTA - Viitorul. Un playout care programeaza doar noua etape, nu 14 ca pana acum.

Vedeti aici clasamentul din playout

Ioan Hora a marcat unicul gol al meciului, in minutul 63, cu o reluare din sase metri.

Viitorul n-a mai castigat de sapte meciuri, de la 5-0 in deplasare cu Dinamo. De atunci a inregistrat trei remize la rand si a pierdut ultimele patru meciuri.

Antrenorul Mircea Rednic a fost inlocuit dupa infrangerea cu Poli Iasi, dar nici reinstalarea lui Catalin Anghel n-a adus schimbarea dorita. Viitorul a pierdut cu Gaz Metan (0-2) al doilea meci pe teren propriu si acum cedeaza la Arad in debutul playout-ului.

Palmaresul Batranei Doamne pe teren propriu ajunge trei victorii, cinci remize si opt infrangeri.

Meciuri directe

UTA si Viitorul s-au mai intalnit doar in sezonul regular al actualului sezon, cand au terminat de fiecare data la egalitate (1-1 la Ovidiu si 0-0 la Arad).

UTA: F. Iacob (Balauru '17)- Tomozei, Erico, F. Ilie, Rrumbullaku - Roger (Bustea '86), A. Albu, Vorobjovas, D. Rusu (Miculescu '86) - Hora (Rus '79), Petre (Antal '46). Antrenor: Laszlo Balint.

Viitorul: Cojocaru - Dussaut (Pitu '24/Andronache '81), Mladen, Dobrosavlevici, Boboc - C. Matei (Babuinski '80), Grameni, A. Ciobanu - Jo (Haită '70), Tsoumou, Grădinaru (Pedroso '70). Antrenor: Cătălin Anghel.

Cartonaşe galbene: Vorobjovas '71, Ilie '85. Miculescu '90+1 / Grădinaru '62, Haită '72

Meciul a fost arbitrat de Iulian Călin, ajutat de asistenţii Daniel Mitruţi şi Adrian Popescu, precum şi de rezerva Rareş Vidican.