UTA – CFR Cluj 0-1. Chipciu aduce victoria la Arad. Gazdele au avut o bara la ultima faza

Campioana CFR Cluj a castigat la limita duelul cu UTA Arad, in etapa a 10-a din CASA Liga 1.

Alexandru Chipciu a marcat unicul gol al meciului, in minutul 27, cu o reluare spectaculoasa din interiorul careului.

Intrat in minutul 90 la UTA, Paul Mercioiu a fost la cativa centimetri de egalare la o reluare in bara transversala.

Pe urmarire, Liviu Antal a intors un adversar si a trimis mult peste poarta.

CFR Cluj isi consolideaza primul loc in clasamentul din Liga 1, distantandu-se la sase puncte de FC Botosani, principala urmaritoare.

UTA ramane la cota 16 puncte pe locul sapte.

UTA Arad: Fl. Iacob – Vukcevic (Mercioiu ’90), Erico, Benga, Baravykas – Passaglia (Antal ’63), Batha – Ubbink, Miculescu (Isac ’46), Roger – I. Hora. Antrenor: Laszlo Balint.

CFR Cluj: Bălgrădean – Cr. Manea, A. Burcă, Bouhenna, Camora – Culio (Cestor ’86), Bordeianu, A. Păun (Ştefan ’76) – Petrila (Gîdea ’86), V. Costache (Boateng ’65), Chipciu. Antrenor: Dan Petrescu.

Cartonaşe galbene: Hora ’64 / Culio ’62, Bălgrădean ‘80.

Arbitri: Horia Gabriel Mladinovici – Radu Adrian Ghinguleac, Daniel Mitruţi.