UTA castiga la scor de forfait cu Academica Clinceni

Echipa aradeana s-a impus, cu 3-0, in fata lanternei rosii Academica Clinceni, intr-un meci disputat, luni, in cadrul etapei a 13-a din CASA Liga 1.

Toate cele trei goluri au fost marcate in prima repriza a meciului gazduit de stadionul din Soseaua Stefan cel Mare.

Ioan Hora si-a trecut in cont o dubla, in minutele 21 si 45, iar David Miculescu a marcat si el pentru UTA, in minutul 38.

La toate cele trei goluri portarul gazdelor Stefan Dobre a gafat prin erori de plasament sau de manuire a balonului.

UTA urca pe locul sase in clasamentul din Liga 1, in timp ce Academica Clinceni ramane lanterna rosie.

Academica: Dobre (Ureche '46)- Achim (Paşov '5), Bilali, Patriche, Pîrvulescu (Holzmann '77)- Bautista Cascini, Moulin - Vanzo (Ion '46), Chandarov (Dumitrache '57) Amorim - Omoh. Antrenor: Ionuţ Chirilă.

UTA: Iacob - Vukcevic (Baravykas '85), Benga, Medijmorec (Antal '76), Shlyakov - Passaglia, Vorobjovas - Ubbink (Isac '85) Roger, Miculescu (Wagner '77) - Ioan Hora (Mercoiu '62). Antrenor: Laszlo Balint.

Arbitri: Bogdan Dumitrache – Alexandru Vodă, Ferencz Tunyogi.