ACS Poli Timisoara scoate un punct la Chiajna in dubla inferioritate numerica

Concordia Chiajna nu a reusit sa profite de dubla superioritate numerica in meciul cu ACS Poli Timisoara, partida incheiata la egalitate, scor 0-0, luni seara in prima etapa din Playout.

Timisoara a dominat inceputul meciului si a trecut pe langa deschiderea scorului in minutul 8. Barbut a primit in careu si a sutat din intoarcere cu stangul pe langa poarta.

Ocazie mare pentru Concordia in minutul 13 la sutul lui Milevsky. Portarul israelian Strauss a salvat-o pe Timisoara.

La cealalta poarta, cinci minute mai tarziu, Balgradean s-a opus loviturii de cap a lui Ovidiu Popescu.

O noua sansa de gol pentru gazde in minutul 25 la actiunea lui Garcia. Acesta a patruns in careu si a pasat in fata portii pentru Milevsky, insa acesta n-a ajuns balonul.

Acelasi Garcia a ratat ocazia primei reprize cu trei minute inaintea pauzei, cand a reluat cu latul din 7-8 metri pe langa poarta.

Chiajna a fost echipa mai prezenta in joc in partea secunda, insa cea mai mare ocazie a apartinut oaspetilor la sutul lui Goga pe contraatac din minutul 68.

Barbut a primit al doilea galben in minutul 83 si a fost eliminat, urmat dupa cinci minute de Goga. Acesta a luat rosu direct pentru un atac cu talpa.