FCSB

Suspiciuni dupa Pandurii - Steaua

Presedintele clubului Astra Giurgiu, Dinu Gheorghe, a declarat duminica seara ca jucatorul lor - Paraskevas - a avut doua faze in care a dorit sa acode golul pe tava celor de la Steaua, in meciul terminat 1-1.

"Vama" a incriminat si descris doua faze, prima petrecuta in minutul 57, iar a doua desfasurata in minutele de prelungiri ale meciului, ambele avandu-l ca protagonist pe Paraskevas.

In actiunea din minutul 57, Paraskevas a atins mingea cu mana in propriul careu, insa arbitrul a vazut fault in atac si a trecut peste hent. Steaua a cerut la acea faza penalty.

"Paraskevas s-a chinuit mult, dar acel hent, dar nu i-a iesit", a declarat fatis Gheorghe la Digi.

La actiunea din minutul 90+4, Paraskevas s-a dat la o parte si l-a invitat pe Tanase sa dea gol, insa acesta nu a reusit. "Paraskevas s-a ferit efectiv, a lasat mingea sa treaca, dar din pacate pentru Steaua nu a fost gol".

Portarul Mingote a boxat acea minge fix in ultima actiune de joc a meciului, la care Steaua putea marca pentru 2-1.