FCSB

Steaua, victorie la limita in amicalul de la Pitesti

Campioana Steaua Bucuresti a disputat, marti seara, un meci amical in deplasare cu SCM Pitesti, formatie din al treilea esalon al Romaniei.

Steaua s-a impus cu 1-0 prin golul marcat in prima repriza de Nicusor Stanciu, minutul 36. Decarul stelist a sutat din 18 metri, iar mingea a prins gazonul in fata portarului advers.

Mirel Radoi a inceput meciul in formula: Nita - Rapa, Aldea, Tosca, Guilherme - Filip, Breeveld - Stanciu, Chipciu, Tudorie (Macris) - Tade.

In partea secunda Steaua a inceput in echipa: Nita - Rapa, Aldea, Tosca, Tarnovan - Tahar, Breeveld- Mihalcea, Enceanu, Ontel. Au mai jucat Poiana in poarta, Baltac si Lica.

La meciul gazduit de arena Nicolae Dobrin au asistat 3.000 de spectatori.

Steaua ar putea sa-si dispute meciurile de acasa la Pitesti, acest amical fiind folosit si pentru a testa starea de spirit a publicului local.