FCSB

Steaua pierde ultimul amical din Turcia

Steaua a pierdut la limita, sambata, ultimul meci de pregatire sustinut in cadrul cantonamentului din Turcia.

Campioana Romaniei a fost invinsa de AS Trencin din Slovacia, cu 1-0, prin golul marcat de Meierhofer in finalul primei reprize.

Titular la Steaua, Ciprian Marica a ratat cele mai mari ocazii pentru Steaua. In prima repriza, minutul 33, Marica a trimis in bara, pentru ca in partea secunad, in minutul 68 atacantul stelist sa rateze singur cu portarul lui Trencin.

Laurentiu Reghecampf a inceput meciul in formula: Nita - Papp, Varela, Tamas, Tosca - Pintilii - Popa, Stanciu, Chipciu, Hamroun - Marica.

Pentru Steaua aceasta a fost a doua infrangere in perioada amicalelor de iarna, dupa 0-3 cu Ludogoret Razgrad.

Steaua incepe anul 2016 in Liga 1 pe 15 februarie in deplasare contra celor de la Concordia Chiajna.