FCSB

Steaua castiga ultimul amical cu golul lui Mihalcea

Campioana Romaniei, Steaua Bucuresti, a sustinut vineri dupa-amiaza ultimul amical in cadrul cantonamentului din Austria.

Steaua a intalnit formatia azera FK Qarabag, pe care a invins-o cu scorul de 3-2 (1-1).

Pentru Steaua a deschis scorul dupa doar doua minute Iancu, acesta indeplinind o simpla formalitate dupa ce portarul advers respinsese in fata sutului lui Stanciu.

Doar trei minute a durat avantajul formatiei lui Mirel Radoi, azerii restabilind egalitatea prin Reynaldo Silva.

Introdus in partea secunda, tanarul atacant Tudorie a readus-o pe Steaua in avantaj din centrarea lui Gradinaru.

Cu toate acestea, stelistii s-au vazut din nou egalati cu cinci minute inaintea finalului, dar pariul lui Mirel Radoi, tanarul Mihalcea, a adus victoria ros-albastrilor.

Un succes de moral care vine cu doar cinci zile inainte de disputarea Supercupei Romaniei cu ASA Tg.Mures, echipa lui Dan Petrescu.

Mirel Radoi a inceput meciul intr-o formula cat mai apropiata de primul 11 pe care il va trimite pe teren, miercuri, la Constanta.

Steaua a aliniat la start urmatorul 11: Cojocaru - Rapa, Papp, Varela (cpt), Guilherme - Sulley, Neagu - Popa, Stanciu, Chipciu - Iancu.

Atacantul Tahar, ultima achizitie a Stelei, a debutat in tricoul ros-albastru in minutul 74.