FCSB

Rabufnirea lui Sanmartean nu e luata in seama de Galca

Lucian Sanmartean a inceput titular returul cu Stromsgodset, dar nu a apucat finalul meciului pe teren si s-a aratat extrem de nervos dupa inlocuirea din repriza secunda.

Doar 15 minute a mai prins fostul vasluian din partea secunda si a fost schimbat cu Nicusor Stanciu, jucator care avea sa marcheze golul de 2-0 al Stelei.

Decizia inlocuirii nu a fost tocmai pe placul lui Sanmartean, jucator care a iesit extrem de nervos de pe teren si s-a indreptat spre vestiar, nu inainte de a fi aruncat cateva vorbe grele.

La finalul meciului antrenorul Costel Galca a refuzat sa comenteze gestul lui Sanmartean si s-a rezumat la a spune doar ca il intelege pe acesta, punand totul pe frustrarea personala a jucatorului in urma unei evolutii mai putin reusite.

Galca a spus ca va avea totusi o discutie cu toti jucatorii, la rece, a doua zi dupa partida cu norvegienii.

“Este normal sa fii suparat cand nu-ti ies lucrurile. Este normal ca Sanmartean sa fie suparat. Stanciu era pregatit sa intre, ca de altfel toti de pe banca”, a spus Galca dupa meci.

Steaua s-a calificat in turul 3 preliminar al Champions League dupa 1-0 (in deplasare) si 2-0 (acasa) cu Stromsgodset din Norvegia.