FCSB

Mihai Pintilii: “Cu 2-3 jucatori din Serbia ii bateam”

FCSB a parasit Europa League in turul 3 preliminar dupa 0-2 pe teren propriu, la Giurgiu, cu Slovan Liberec.

Un meci in care FCSB a aliniat un 11 improvizat din copii din Academia proprie, jucatori adusi peste noapte si cativa fotbalisti scapati de infestarea cu noul coronavirus.

Cu un jucator mai putin din minutul 20, FCSB a rezistat la egalitate cu Slovan Liberec pana in minutul 64, cand formatia ceha a deschis scorul.

Liberec a mai marcat o data pana la final, cand antrenorul Mihai Pintilii a tras concluzia.

“Nimeni nu are ce sa le reproseze jucatorilor. Au dat totul. Nu de toata echipa aveam nevoie. Aveam nevoie din meciul din Serbia doar de Man, Morutan si Cretu. Atat. Ii bateam.

“Asa a fost sa fie, covidul acesta nu ne lasa nicicum. Ghinionul nostru, nu e nimeni vinovat. Karanovic a venit la doua noaptea. Sut n-a mai jucat de doua luni, Soiledis de trei luni si jumatate. Au jucat 90 de minute, incredibil. Le multumesc”, a declarat Mihai Pintilii la conferinta de presa dupa meciul de la Giurgiu.