FCSB

MINUT cu MINUT Steaua-Qarabag 3-2. Tahar, debut la Steaua

Ati urmarit in aceasta pagina live text de la ora 18:30 ultimul amical pe care l-a sustinut Steaua in cantonamentul din Austria.

FINAL Steaua - Qarabag 3-2

Min.90 - Mihalcea inscrie la ultima faza a meciului si aduce victoria Stelei in acest ultim amical de vara.

Min.85 - Azerii restabilesc pentru a doua oara egalitatea in acest meci. Tarnovan a intrat in locul lui Tudorie.

Min.74 - Tahar debuteaza la Steaua. Acesta a intrat in locul lui Muniru.

Min.66 - O noua sansa de gol pentru Steaua, dar la fel ca in prima repriza portarul azerilor castiga duelul cu Chipciu. Mijlocasul stelist a ratat de putin golul.

Min.62 - Dubla schimbare operata de Mirel Radoi. Au iesit Stanciu si Neagu, iar in locul acestora au intrat Mihalcea si Breeveld.

Min.57 - Tudorie readuce pe Steaua in avantaj cu al treilea sau gol in tricoul campioanei Romaniei. Balonul a circulat pe traseul Chipciu-Gradinaru, iar acesta din urma a centrat ideal pentru reluarea fotbalistului venit de la Otelul Galati.

Min.46 - Mai multe schimbari in echipa Stelei la pauza. Au parasit terenul Cojocaru, Rapa, Varela, Guilherme si Iancu, iar locul acestora a fost luat de Nita, Luchin, Tamas, Tosca si Gradinaru.

Min.42 - Mare ocazie ratata de Chipciu. Respinge cu piciorul portarul advers.

Min.22 - In cele din urma Tudorie a intrat in locul Popa, accidentat.

Min.17 - Popa este atacat violent din spate si are nevoie de cateva zeci de secunde pentru a-si reveni. Mijlocasul stelist este scos pe brate in afara terenului.

Min.7 - Iancu este oprit din drumul spre poarta adversa pe motiv de offside.

Min.5 - Azerii restabilesc egalitatea prin Reynaldo Silva.

Min. 2 - Steaua deschide scorul prin Iancu, dupa ce portarul advers a respins in fata o minge sutata de Stanciu.

18:47 In cele din urma cei de la Qarabag ajung la teren si meciul va incepe in cateva secunde.

18:43 Meciul inca nu a inceput din cauza intarzierii echipei din Azerbaidjan.

Echipa lui Mirel Radoi intalneste pe FC Qarabag din Azerbaidjan, iar tehnicianul stelist a trimis in teren urmatoarea garnitura:

Cojocaru - Rapa, Papp, Varela (cpt), Guilherme - Sulley, Neagu - Popa, Stanciu, Chipciu - Iancu.
Rezerve: Nita, Poiana - Luchin, Tanase, Tosca, Tudorie, Mihalcea, Breeveld, Gradinaru, Tarnovan, Tamas, Tahar, Enceanu.