FCSB

Gilca a gasit vinovatul pentru egalul cu Aktobe

Costel Gilca a declarat la finalul partidei tur cu Aktobe din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor ca un factor decisiv in remiza 2-2 inregistrata de Steaua a fost terenul de joc.

"A fost un meci greu pentru noi, in special din cauza terenului, care a ajutat Aktobe sa-si creeze multe ocazii. Cred ca vom castiga la Bucuresti", a declarat Galca, informeaza site-ul sports.kz

Steaua a terminat la egalitate, scor 2-2 (0-1) prima mansa a dublei cu Aktobe din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor.

Keseru a deschis scorul pentru Steaua in penultimul minut al primei reprize dupa o gafa a portarul gazdelor. In partea secunda Aktobe a revenit prin Korobkin (57) si prin Arzumanian (88), dupa ce Steaua preluase din nou conducerea in urma unui sut trimis de Prepelita de la 40 de metri.

Returul dintre Steaua si Aktobe va fi live text pe onlinesport.ro, miercuri seara, de la ora 20:30. Meciul se joaca pe Arena Nationala.