FCSB

Derby-ul orasului Milano decis de un gol in minutul 90+2

Sursă foto: facebook.com/inter

Internazionale Milano a invins-o pe AC Milan, duminica seara, cu 1-0, printr-un gol marcat in minutele suplimentare ale partidei de pe San Siro.

Argentinianul Mauro Icardi a scuturat plasa cu o lovitura de cap din sase metri la o centrare plecata din flancul drept.

Acelasi Icardi avusese un gol anulat pentru offside in minutul 10, in rest partida fiind una prea putin spectaculoasa.

Un meci care nu s-a ridicat nici pe departe la asteptarile fanilor.

Prin cele trei puncte obtinute Inter ramane in grupul echipelor de frunte in Serie A, urcand pe trei la doua puncte de Napoli, ocupanta locului secund, si la sase de liderul Juventus.

Milan ramane la cota 12 puncte in a doua parte a ierarhiei.

Inter: Handanovic; Vrsaljko, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic; Politano (Candreva 82), Nainggolan (Borja Valero 29), Perisic (Keita 70); Icardi

Milan: G Donnarumma; Calabria (Abate 92), Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie (Bakayoko 84), Biglia, Bonaventura; Suso, Higuain, Calhanoglu (Cutrone 73)