FCSB

Costel Galca: ''Sunt fericit ca am marcat. Meritam acest gol''

Costel Galca s-a aratat bucuros pentru remiza obtinuta in extremis de Steaua, joi seara, in turul semifinalelor Cupei Romaniei cu Petrolul Ploiesti.

''Sunt bucuros ca am marcat, dar echipele pe care le intalnim se pun pe doua linii. Nu avem spatiu si ne e greu. Sunt fericit ca am marcat, pentru ca am crezut in acest gol'', a declarat Galca la Sport.ro

''Trebuie sa ne concentram pe campionat. Duminica avem un meci important (n.r. - cu CFR Cluj) si sper sa-l castigam'', a mai spus Galca.

Acesta a vorbit si despre situatia jucatorilor aflati la final de contract cu Steaua.

''Va fi greu pentru Arlauskis sa-si prelungeasca intelegerea. Sper sa-l avem in lot si sa profitam de el'', a mai spus Galca.

Steaua a smuls in extremis un egal la Ploiesti in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei cu Petrolul.

Chipciu a marcat golul de 1-1 la ultima faza a meciului in al patrulea minut de prelungire.

Pentru gazde a inscris debutantul Mohamed Tchite.