Remiza intre Gaz Metan si Astra in etapa a 11-a

Echipele Gaz Metan Medias si Astra Giurgiu au terminat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci din etapa a 11-a din Liga 1 Betano.

Prima ocazie a meciului a apartinut oaspetilor in minutul 10 la patrunderea Moise dupa o actiune de contraatac.

Mediesenii au trecut pe langa deschiderea scorului, la randul lor, patru minute mai tarziu la mingea pe care Lokaj a incercat sa o plaseze peste portarul Iliev.

La cealalta poarta Greab a blocat sutul lui Moise din marginea careului in minutul 21, insa cea mai mare ocazie a giurgiuvenilor avea sa fie ratata de camerunezul Abang sapte minute mai tarziu. Acesta a reluat peste poarta din sase metri la o centrare din stanga.

Pana la pauza Moise l-a pus la incercare pe Greab cu un sut din 16 metri respins cu o mana de portarul gazdelor, dupa care acelasi portar a retinut mingea trimisa pe centrul portii de Marquinhos dintr-o lovitura libera.

Mediesenii au dominat inceputul reprizei secunde, fara a-si crea ocazii de gol, in timp ce Astra a parut multumita cu obtinerea unui punct.

Gaz Metan Mediaş: Greab - Sg. Popovici, M. Constantin, Akaki, De Vriese - Sîrghi, Danci (Curtean '67), Bic - Lokaj (Buziuc '71), Golubovici, Olaru (Manole '82). Antrenor: Cristian Pustai.

Astra Giurgiu: Iliev - Butean, Polczak, Erico da Silva, Stan - Al. Ioniţă, Mrzljak (Nyuiadzi '77), Seto, Marquinhos - Moise (Dandea '58), Abang (Le Tallec '71). Antrenor: Edward Iordănescu.

Cartonaşe galbene: Danci '37, Sîrghi '72 / Stan '39, Le Tallec '76, Nyuiadzi '89.