Remiza fara goluri intre Voluntari si Pandurii. Gorgenii raman neinvinsi in acest sezon

FC Voluntari si Pandurii Tg.Jiu au incheiat la egalitate, scor 0-0, partida pe care au sustinut-o in etapa a 5-a din Liga 1.

Partida dintre cele doua formatii nu a fost una din cale afara de spectaculoasa, nivelul jocului fiind influentat in mare masura de temperatura extrem de ridicata, aproape 34 de grade Celsius la ora jocului.

Gorjenii au avut prima faza notabila a meciului in minutul 6 prin Grecu, insa acesta a fost deposedat de Maftei chiar in momentul sutului.

A urmat sutul lui Marinescu (23) la cealalta poarta, dar mingea s-a dus mult peste.

Sanmartean, extrem de sters in prima repriza, a aparut la finalizare in minutul 53 cu un sut care nu a prins poarta.

Cea mai mare ocazie a meciului i-a apartinut lui Ivanovici de la Voluntari si a venit in minutul 56. Sutul acestuia a fost blocat de portarul Lazar.

Bornescu s-a remarcat si el in minutul 64 la lovitura de cap a lui Bunoza, cand a respins in extremis de la radacina barei in corner.

Ilfovenii au ratat ultima ocazie a meciului la sutul lui Cernat din minutul 91, sut respins de Lazar in corner.

Cu acest rezultat Pandurii ajung la 9 puncte in clasament (doua victorii si trei remize), in timp ce Voluntariul ajunga la cota 7 puncte dupa prima remiza a sezonului.