Rapid se incurca in Trivale

Echipa pregatita de Adrian Mutu n-a reusit decat o remiza, duminica, in deplasare cu FC Arges, scor 1-1, intr-o partida din etapa a 19-a.

Rapid a deschis scorul in minutul 2, cand Panoiu a profitat de iesirea gresita din poarta a lui Greab.

Pitestenii au restabilit egalitatea in partea secunda, minutul 60, prin Serban, cu un sut la coltul lung.

Rapid ocupa locul trei in clasament, cu 34 puncte, la zece puncte in urma liderului Farul Constanta.

FC Arges urca o pozitie pana pe zece. Echipa lui Marius Croitoru are 22 de puncte.

FC Arges: Greab - Tofan, M. Constantin, Cestor, Jakolis - Meza Colli, Njike - Işfan, I. Şerban (Alceus 74), Calcan (Fabioa Vianna 81) – Garita. Antrenor: Marius Croitoru.

Rapid: H. Moldovan - Belu-Iordache, Săpunaru, D. Grigore, Onea - Kait, Crepulja, Emmers – Pănoiu (Sefer 81), Dugandzic, Vojtus (P. Iacob 81). Antrenor: Adrian Mutu.

Cartonaşe galbene: Tofan 45, Marius Croitoru 83, Jakolis 88 / Belu Iordache 18, D. Grigore 27

Arbitru: Radu Petrescu.