Prima victorie pentru FC Voluntari cu Ganea pe banca si Dragomir in tribuna

FC Voluntari reia campionatul cu un succes in deplasare in fata celor de la ACS Poli Timisoara, scor 2-1, in duelul nou-promovatelor din acest sezon.

Un fost dinamovist si un fost stelist au marcat golurile celor de la Voluntari in disputa de pe Bega.

Laurentiu Rus a deschis scorul in minutul 76 cu o lovitura de cap la coltul lung, reusind sa-i ia fata fundasului Scutaru.

Introdus in teren pentru ultimul sfert de ora, fostul stelist Alexandru Tudorie a majorat avantajul ilfovenilor in al treilea minut de prelungiri. Tudorie a scapat din marcaj si l-a invins pe Smaranda cu un sut la coltul lung.

Timisorenii au redus din diferenta la faza imediat urmatoare prin Ianis Zicu. Acesta a preluat pe piept in sase metri si a inscris cu piciorul stang.

Un gol venit prea tarziu pentru a mai salva remiza pentru ACS Poli Timisoara, echipa care a ramas in inferioritate numerica din minutul 64. Spaniolul Suarez, intrat in prima parte in locul accidentatului Melinte, a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene.

sursa foto: facebook.com/VoluntariFC