Pandurii, victorie fara drept de apel cu Timisoara

Dupa eliminarea din Europa League cei de la Pandurii au obtinut, duminica seara, un succes de moral in deplasare cu ACS Poli Timisoara, scor 3-1.

La prima partida in tricoul formatiei din Targu Jiu, Tucudean a deschis scorul in minutul 30 dupa o demarcare la limita offside-ului si o finalizare pe langa portarul Straton.

Duelul celor doi a oferit un al doilea episod sapte minute mai tarziu, cand aparatorul buturilor timisorene a respins in extremis cu piciorul sutul lui Tucudean din sase metri.

Timisoara a inceput mai bine partea secunda si a ratat o mare ocazie prin Scutaru in minutul 53, faza la care portarul Lazar a respins acrobatic de sub bara.

Un minut mai tarziu gazdele au egalat prin Elek in urma unui corner, insa dupa alte 20 de minute oaspetii reveneau in avantaj pe tabela prin Obodo. Acesta a transformat o lovitura de la 11 metri provocata de faultul lui Neagu.

Munteanu a inchis tabela in prelungiri dupa o cursa personala pe partea stanga si o finalizare cu sut la coltul lung.