Pandurii Tg. Jiu

Pandurii Tg.Jiu la egalitate cu Dinamo Moscova intr-un amical

Formatia Pandurii Tg.Jiu a remizat intr-un amical disputat sambata in Spania cu puternica echipa rusa Dinamo Moscova.

Pandurii au deschis scorul, in minutul 7, prin golul marcat de capitanul Dan Nistor. Dinamo Moscova a egalat in minutul 30 prin Pogrebnyak.

Rusii au trecut la conducere prin reusita internationalului Kokorin, insa noul venit Liviu Antal a restabilit egalitatea dintr-un penalty cu cinci minute inaintea finalului de meci.

Edi Iordanescu a inceput meciul in formula de echipa: Stanca – Pleasca, Ungurusan, Vasco Fernandes, Acsinte, Nicoara, Nistor, Pitian, Ciucur, Rauta, Wellington.

Pandurii a mai obtinut pana acum urmatoarele rezultate in meciurile de pregatire: 0-1 cu Karsruher SC, 1-2 cu TSV 1860 Munchen si 1-1 cu Spata Praga