CFR Cluj
pandurii-steaua 3-1
Comentează
Liga 115/03/2015 22:31

Mijlocasul Mihai Pintilii a fost unul dintre jucatorii decisivi pentru Pandurii, duminica seara, in meciul cu Steaua de la Targu Jiu, unul special acesta evouand impotriva fostei sale echipe.

etapa 18
Comentează
Liga 123/02/2015 22:35
Bawab, decisiv pentru CSU Craiova in deplasare cu Pandurii

Start lansat de retur pentru CSU Craiova, echipa care continua seria buna din a doua parte a turului si invinge in deplasare pe Pandurii Tg.Jiu, cu 1-0, in epilogul etapei a 18-a.

Semifinale
Comentează
Cupa Ligii17/02/2015 20:57

Pandurii Tg.Jiu si Dinamo au deschis a doua parte a sezonului in fotbalul romanesc cu un meci de calitate, marti seara, in prima mansa a semifinalelor Cupei Ligii. Pandurii au castigat cu 2-1 (1-0) prin golurile lui Roman si Eric, acesta din urma punctand la mai putin de un minut dupa intrarea in teren. Filip egalase pentru Dinamo.

pandurii-dinamo 2-1
Comentează
Pandurii Tg. Jiu17/02/2015 21:15

La primul sau meci ca principal al echipei Pandurii Tg.Jiu, Edi Iordanescu a invins-o pe Dinamo si este cu un pas in finala Cupei Ligii.

International croat de tineret la Pandurii
Comentează
Pandurii Tg. Jiu17/02/2015 10:37

Echipa Pandurii Tg.Jiu a reusit achizitionarea unui fundas international croat de tineret cu putine ore inaintea debutului oficial in a doua parte a sezonului din Romania.

Comentează
Liga 112/02/2015 10:50
Al Hilal nu-l lasa pe Pintilii la Pandurii

Mijlocasul Mihai Pintilii si-a exprimat dorinta de a reveni in Liga 1 pentru a evolua la Pandurii pana in vara, insa clubul de care apartine, Al Hilal, vrea sa-i gaseasca o echipa in zona Golfului.

Comentează
Pandurii Tg. Jiu16/12/2014 17:07
Edi Iordanescu, noul antrenor al echipei Pandurii

Clubul Pandurii Tg.Jiu a anuntat, marti, preluarea echipei de catre Edi Iordanescu, fiul selectionerului Anghel Iordanescu.

Comentează
Pandurii Tg. Jiu08/12/2014 13:25

In mod oficial antrenorul Petre Grigoras s-a despartit de clubul Pandurii Tg.Jiu, iar echipa va fi condusa de un interimar la partida de Cupa Ligii cu Otelul Galati.

Comentează
Pandurii Tg. Jiu07/12/2014 12:27

Pentru antrenorul Petre Grigoras meciul castigat pe teren propriu cu Rapid in etapa a 17-a, scor 2-0, a fost si ultimul pe banca tehnica a gorjenilor.

pandurii-rapid 2-0
Comentează
Liga 106/12/2014 19:56

La doar cateva zile dupa eliminarea suferita in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, echipa Pandurii Tg.Jiu s-a revansat in fata propriilor suporteri cu o victorie de adio in ultima etapa a campionatului.