Pandurii termina sezonul pe podium dupa victoria cu Astra

Locul trei la finalul sezonului de Liga 1 pentru Pandurii Tg.Jiu, echipa care a invins-o luni seara pe teren propriu pe campioana Astra Giurgiu, cu 2-0.

Un meci cu aspect de amical in fata unei asistente reduse la Severin, o partida fara miza pentru Astra, echipa care a avut doar trei jucatori de camp pe banca de rezerve.

Liviu Antal a deschis scorul in minutul 36 cu un sut din interiorul careului printre picioarele portaruliu Gavrilas.

In prelungirile meciului atacantul Ioan Hora a mai transmis un mesaj pentru selectionerul Anghel Iordanescu inchizand tabela pentru Pandurii. A fost al 20-lea gol marcat de Hora in acest sezon si al 14-lea in campionat.

Pandurii termina sezonul pe locul trei, cu 39 puncte, in timp ce Astra a suferit doar a doua infrangere in playoff si incheie campionatul cu 48 puncte.