Mihai Costea a revenit la o echipa de Liga 1

La un an de la ultimul sau meci oficial, atacantul Mihai Costea a evoluat 45 de minute pentru o echpa din Liga 1 intr-un meci amical.

Fostul jucator al Stelei a fost testat de Flavius Stoican la FC Voluntari in repriza secunda a partidei amicale cu CS Balotesti, castigat cu 2-0.

Golurile au fost inscrise de Tibi Balan din penalty in prima repriza, respectiv Mihai Vasile in partea secunda.

FC Voluntari a inceput meciul cu: P. Botas - Zaharia, Novakovic, S. Radoi, Maxim - Grigore, Todoran - Deac, T. Balan, Calintaru - Ad. Balan.

In partea secunda Stoican i-a trimis in teren pe urmatorii: Petrariu - M. Leasa, Achim, S. Radoi, Maxim - Elton da Silva, Carstocea - Vilceanu, Hamed Kone, Nastasie (M. Vasile 70') - M. Costea.

Mihai Costea, liber de contract, s-a antrenat in ultimele zile cu divizionara secunda CSM Ramnicu Valcea.