0
0
FCSB

Asa am trait Voluntari - FCSB 0-0

Liga 1 s-a reluat vineri seara cu meciul FC Voluntari - FCSB, prima partida din returul sezonului regulat. Totodata a fost si primul meci disputat in noctura pe arena din Voluntari. Click pentru streaming live.

22:36

Se termina meciul de la Voluntari.

90'

Tanase este avertizat pentru o simulare in careul advers.

89'

Nita are o noua parada salvatoare pentru FCSB la sutul senzational prins de Deac din afara careului.

85'

Popadiuc in locul lui Ivanovici.

85'

Sansa de gol si pentru FCSB la patrunderea lui Budescu. Mingea sutata de acesta se duce pe langa poarta.

84'

Nita isi salveaza echipa la sutul lui Cernat din cadere. Cea mai mare ocazie a gazdelor.

83'

Teixeira suteaza pe langa poarta dupa o faza luata pe cont propriu.

83'

Alibec este schimbat cu De Amorim. Capitanul FCSB se retrage direct la vestiare plin de nervi.

80'

Cernat intra in locul lui Marinescu. Schimbare intre doi jucatori cu state vechi in Liga 1.

79'

Popescu greseste in marginea terenului si ii pune mingea pe tava lui Budescu. Acesta patrunde si sutaeza in forta ratand cea mai mare ocazie a meciului.

76'

Actiune personala a lui Alibec si pasa pentru Daniel Benzar. Iese Balauru si retine.

74'

Balauru retine sutul centrare trimis de Budescu.

72'

Alibec obtine lovitura libera in marginea careului dupa o incursiune cu mingea la picior.

68'

Daniel Benzar intra in locul lui Man, extrem de sters in aceasta partida.

68'

Budescu il pune la incercare pe Balauru cu un sut din alergare. Sansa buna de gol pentru FCSB.

64'

Lovitura libera obtinuta de Teixeira in marginea careului advers la un duel cu Deac.

62'

Galben incasat si de Teixeira.

60'

Deac intra in locul lui Parcalabu la Voluntari.

59'

Ivanovici suteaza in forta si mingea il loveste in fata pe Balasa. Jocul este oprit.

58'

Planici avertizat pentru faultul de la faza anterioara.

57'

Marinescu scapa singur spre poarta stelista dupa o minge pierduta de Teixeira. Apare vijelios Planic si ii da un umar lui Marinescu. Se considera fault si va fi lovitura libera pentru Voluntari de la 17 metri.

56'

Balauru retine sutul lui Man din afara careului.

55'

Sansa buna ratata de gazde pe contraatac. Balasa a ratat alunecarea asupra lui Filipov si bulgarul a centrat in fata portii pentru Tudorie. A intervenit acolo Nedelcu si a blocat.

49'

Alibec rateaza cea mai mare ocazie a meciului cu un sut pe langa poarta. Faza a fost creata de patrunderea lui Budescu si sutul acestuia in blocaj.

46'

S-a reluat jocul.

21:46

Budescu in locul lui Filip la FCSB.

21:32

Pauza la Voluntari dupa o prima repriza prea putin spectaculoasa. Cele doua echipe sunt restantiere la capitolul fotbal atractiv dupa aceste 45 de minute.

38'

Rauta sanctionat pentru un fault cu talpa inainte asupra lui Alibec.

36'

Nedelcu primeste cartonasul galben.

33'

Un offside nesemnalizat la centrarea lui Morais pentru Alibec.

32'

Morais cauta poarta cu un sut din marginea careului. Mingea se duce peste poarta Voluntariului.

29'

Filipov suteaza din afara careului. Nita blocheaza din nou si gazdele prind curaj in ofensiva.

28'

Marinescu suteaza de la distanta si Nita blocheaza nu fara emotii. Primul sut pe poarta al gazdelor in acest meci.

27'

Centrare a lui Teixeira boxata de Balauru.

26'

Faza discutabila in careul stelist la o mana pe care Balasa o pune pe Ivanovici.

23'

Morais centreaza din stanga si Tanase sterge mingea spre coltul lung. Balonul trece alaturi.

22'

Benzar centreaza dintr-o bucata in careul ilfovenilor si Alibec deviaza cu calcaiul pentru nimeni.

18'

Benzar trimite pentru Alibec in marginea careului, insa atacantul stelist cade in duel cu Achim. Jocul este lasat sa continue.

18'

Rauta incearca o pasa printre pentru urcarea lui Tudorie in careul stelist. Mingea iese in afara terenului.

15'

Alibec este surprins in pozitie afara din joc la pasa trimisa de Filip.

12'

Primul corner pentru Voluntari in aceasta partida.

10'

Man centreaza periculos in fata portii si Teixeira rateaza de putin intalnirea cu balonul. Prima ocazie a meciului.

9'

Lovitura libera pentru Steaua executata de Tanase din jumatatea adversa. Centrare inalta respinsa de ilfoveni.

7'

Mingea ajunge din nou la Teixeira in flancul stang. Centrarea acestuia este blocata, dar jocul este pana la urma oprit pentru Man. Stelistul a cazut dupa un cot primit fara minge de la Acsinte. O faza discutabila de penalty.

6'

Tudorie apare pentru prima data in prim plan cu un fault in atac.

4'

Man si Benzar se incurca reciproc la o centrare a lui Teixeira. In cele din urma Benzar a reluat cu capul pe langa poarta gazdelor.

1'

Iulian Calin fluiera startul partidei. Gazdele au avut lovitura de incepere.

20:44

FCSB evolueaza intr-o combinatie inedita de echipament: tricouri albe, sorturi albastre, jambiere albastre.

20:43

Cele doua echipe patrund pe terenul din Voluntari. Nici pe departe nu se disputa acest meci cu casa inchisa, asa cum sperau oficialii echipei gazda.

20:39

FC Voluntari: Balauru - Filipov, Achim, M. Popescu, Acsinte - Răuţă, Novac - Pîrcălabu, L. Marinescu, P. Ivanovic - Tudorie;

FCSB: Niţă - R.Benzar, Planic, Bălaşa, J. Morais - Nedelcu, L. Filip - Man, Tănase, Teixeira - Alibec.