2
FC Arges
Palic 80' Dumitrașcu 64'

Asa am trait Voluntari - FC Arges

Am transmis in aceasta pagina meciul dintre FC Voluntari si FC Arges, partida programata sambata de la ora 15:00 in etapa a 13-a din CASA Liga 1.

16:55

87'

Dumitrascu rateaza singur cu portarul pe contraatac. Sansa de 0-3 pentru pitesteni.

80'

Gol Palic!

FC Arges isi dubleaza avantajul prin croatul Palic.  Acesta a profitat de o respingere gresita in fata a portarului Popa. O faza la care Briceag l-a obligat comita eroarea pe Popa cu o minge neglijenta trimisa inapoi.

71'

Costin reia peste poarta din centrarea lui Lopes.

64'

Gol Dumitrașcu !

FC Argeș deschide scorul prin Dumitrașcu. Sut de pe linia careului de 16 metri in dreapta portarului.

59'

Miguel reia cu călcâiul peste poarta dupa o centrare din corner.

55'

Fault in atac la patrunderea lui Lopes.

50'

Dumitru șutează pe lângă poarta gazdelor.

15:48

Marian Barbu fluiera finalul primei reprize.

43'

Serban trimite peste poarta dintr-o lovitura libera.

35'

Isfan se demarca in careu si trage la poarta.

32'

Centrare in careu pentru Isfan. Cap in bratele portarului

21'

Latovlevici suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.

17'

Minge in careul pitestenilor trimisa de Nemec pentru Lopes. Acesta din urma rateaza preluarea.

16'

Marcelo Lopes primeste in centrul careul si trimite pe centrul portii in bratele portarului.

14'

Un nou corner pentru pitesteni. Dumitru reia peste poarta.

8'

Miguel aproape de o reluare decisiva. Nemec venit in sprijinul apararii respinge in corner.

4'

Ion Gheorghe scapa singur cu portarul si suteaza in plasa laterala.

1'

A inceput meciul de la Voluntari.

14:57

FC Voluntari: Popa - Achim, Tamas, Armas - Costin, Rata, Meleke, I.Gheorghe, Briceag - Nemec, Lopes.

FC Arges: Greab - Tofan, Turda, Miguel, Latovlevici - Meza Colli, Raynov - Viana, Serban, Dumitriu - Arias.

14:55

Avancronica

Cele doua echipe s-au mai intalnit pe prima scena doar in editia precedenta, cand FC Arges s-a impus in toate cele trei jocuri, doua in sezonul regulat (2-1 acasa, 1-0 deplasare) si unul in play-out (3-0 acasa).

Liviu Ciobotariu a mai intalnit-o o singura data pe FC Arges in Liga 1, in editia 2008/2009, cand a remizat cu CS Otopeni, 1-1 pe teren advers.

FC Voluntari a castigat ultimele cinci meciuri pe teren propriu. Ilfovenii au ajuns in zona playoff a clasamentului.

Gruparea argeseana a inregistrat trei victorii si doua remize in precedentele cinci meciuri disputate in deplasare, fiind fara gol primit pe teren advers de 378 minute.