2
FCSB
Coman 45' Soiledis 22'

Asa am trait Viitorul - FCSB

Derby-ul rundei a 21-a in Liga 1 s-a jucat la Ovidiu, duminica seara, intre Viitorul si FCSB. Partida a fost live text in aceasta pagina.

22:29

70'

Rivaldinho il testeaza pe Balgradean cu un sut din actiune. Blocheaza portarul FCSB.

66'

Balgradean retine sutul lui Munteanu din afara careului.

46'

21:19

Pauza.

45'

Gol Coman!

Coman majoreaza avantajul oaspetilor cu un sut pe jos la coltul lung.

36'

Centrare din stanga si Mladen reia cu capul pe langa poarta.

31'

Tanase acuza o accidentare si are nevoie de ingrijiri medicale.

29'

Rivaldinho cade in careul FCSB si gazdele solicita penalty. Radu Petrescu lasa jocul liber.

22'

Gol Soiledis!

Grecul Soiledis deschide scorul cu o lovitura de cap din sase metri dupa o centrare din corner.

18'

Coman patrunde in careu, dar se incurca in propriul dribling si este blocat.

16'

Continua ofensiva celor de la FCSB. Coman suteaza din afara careului si mingea e deviata in corner.

15'

Inca o interventie salvatoare din partea lui Cabuz. De aceasta data a sutat Coman.

12'

FCSB trece pe langa deschiderea scorului. Sut trimis de Morutan din 16 metri respins de Cabuz in corner.