2
FC Arges
Malele 58' 30'

Asa am trait Viitorul - FC Arges

Viitorul si FC Arges s-au intalnit in premiera, duminica, de la ora 18:45, intr-un meci din etapa a 8-a in CASA Liga 1.

20:38

90'

Cartonas rosu !

Matei il faulteaza in careu pe Matan si vede al doilea galben fiind eliminat. Penalty pentru Viitorul.

61'

Gol Gaztanaga!

Viitorul revine in meci prin Ion Gaztanaga cu un sut din afara careului.

58'

Gol Malele!

FC Arges isi dubleaza avantajul prin acelasi Malele. Sut la coltul scurt dupa un contraatac.

56'

Malele trimite pe langa poarta dupa ce l-a intors pe Mladen.

52'

Ely centreaza in careu, dar aluneca acolo Fernandez. FC Arges iese la atac si obtine lovitura libera prin Meza Colli.

49'

Ocazie de 2-0 ratata de FC Arges prin Meza Colli. Respinge portarul Cojocaru in corner.

46'

S-a reluat meciul de la Ovidiu.
Ruben de la Barrera forteaza cu Ely Fernandes in atac din acest minut 46.

19:33

Andrei Moroita fluiera finalul primei reprize.

45'

Ionut Serban trimite peste poarta gazdelor.

45'

Lovitura libera pentru Viitorul ramasa fara rezultat.

41'

Probleme pentru Prepelita dupa o lovitura involuntara primita de la un coechipier.

33'

Viitorul incearca o replica rapida, dar De Nooijer nu prinde poarta din lateralul careului.

30'

Gol Malele!

Argesul deschide scorul la Ovidiu. Malele a transformat din penalty pentru 0-1.

30'

Dussaut il faulteaza in careu pe Deslandes si FC Arges primeste lovitura de la 11 metri.

26'

Schimbare la Viitorul:
Fernandez in locul lui Luckassen.

26'

S-a reluat meciul cu un atac al oaspetilor. Tofan urca pe dreapta si centreaza in bratele lui Cojocaru.

25'

Luckassen nu mai poate continua si Ruben de la Barrera este nevoit sa faca inlocuire.

23'

Stoian patrunde in dreapta, dar centreaza prea puternic pentru Luckassen. Atacantul Viitoului ramane intins in careul pitestean acuzand o accidentare.

20'

Prepelita sanctionat pentru un fault asupra lui Stoian. Fostul stelist nu e de acord cu decizia arbitrului.

16'

Martinez trimite prea tare si Matan nu ajunge la balon.

15'

Luckassen ameninta poarta aparata de Micle.

1'

A inceput meciul.

18:53

VIITORUL: Cojocaru - Dussaut, Mladen, Martinez, De Nooijer - Ciobanu, Gaztanaga, Matei - Stoian, Luckassen, Matan.

FC ARGES: Micle - Tofan, Leca, Deslandes, Musat - Grecu, Serban, Prepelita, Matei - Meza Colli.

14:38

Avancronica

Cele două echipe se vor duela pentru întâia oară în principala competiţie internă.

Piteştenii au pierdut la zero toate cele trei deplasări din acest sezon: 0-2 cu Gaz Metan, 0-3 cu FCSB, 0-1 cu Sepsi.

6 victorii, 4 remize şi 3 înfrângeri este palmaresul înregistrat de dobrogeni pe teren propriu în anul calendaristic 2020.