1
FC Voluntari
Damascan 55'

Asa am trait Universitatea Craiova - FC Voluntari

Prima liga a revenit in actualitate cu etapa a 12-a, o runda deschisa vineri seara de meciul Universitatea Craiova - FC Voluntari. Partida a fost fi live text in aceasta pagina, vineri, de la ora 21:00.

22:58

90'

Asediu al oltenilor la poarta Voluntariului. Oaspetii recupereaza si ies pe contraatac ratand o sansa uriasa doi contra unu. Florea a tras in Lazar la pasa lui Meleke.

90'

Meciul e prelungit cu 6 minute.

90'

Kovacs acorda lovitura libera pentru Voluntari. Acesta a vazut mai intai un hent la duelul dintre Capatana si Costin.

88'

Faza de penalty in careul oaspetilor. Meleke atinge mingea cu mana la limita careului.

84'

Popa retine reluarea lui Papp cu capul dintr-o centrare a lui Hanca.

83'

Ivan suteaza in plasa laterala. A cautat coltul scurt.

77'

Minge scoasa de Bancu in marginea careului pentru sutul lui Capatana. Nu prinde poarta.

74'

Ivan, Markovic si Nistor irosesc incredibil o faza de contraatac.

72'

Gol Ivan!

Craiova egaleaza prin Ivan dintr-o lovitura de la 11 metri.

71'

Penalty pentru Craiova la interventia lui Matricardi asupra lui Ivan.

66'

Markovic reia cu capul in bratele lui Popa.

60'

Lazar intervine decisiv la lovitura de cap a lui Damascan dupa o centrare din lovitura libera.

55'

Gol Damascan!

FC Voluntari deschide scorul prin Damascan. Sut imparabil la coltul lung de pe linia careului de 16 metri.

54'

Mitrea suteaza peste poarta ilfovenilor.

21:45

Pauza in Banie.

24'

Lazar intervine in doi timpi la reluarea de cap a lui Damascan.

18'

Screciu incearca poarta cu un sut de la distanta. Mingea trece putin alaturi.

11'

Cretu patrunde in careu si trimite pentru Bancu. Sut peste poarta.

6'

Roguljic patrunde in careu si suteaza peste poarta.

1'

A inceput meciul.

0'

Universitatea Craiova: Lazar – Vătăjelu, Papp, Raul Silva, Mitrea, Bancu – Al. Creţu, Screciu, Nistor – Markovic, Roguljic.
Voluntari: M. Popa - Meleke, Matricardi, Armaş - Costin, Tavares, Droppa, Aliji - Damaşcan, Nemec, Raţă.

14:47

Avancronica

Universitatea Craiova şi FC Voluntari s-au mai întâlnit de 18 ori în principala competiţie internă, de 13 ori s-au impus oltenii, de două ori au câştigat ilfovenii, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Singurul succes izbutit de ilfoveni în campionat din postura de vizitatori: 13 decembrie 2015, Universitatea Craiova - FC Voluntari 1-2.

Cea mai recentă dispută directă din prima ligă: 30 aprilie 2022, Universitatea Craiova - FC Voluntari 1-0, gol marcat de Ştefan Baiaram.